Grupa Baltona przyłącza się do inicjatywy „Polska bez klatek”

Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż mając na uwadze jakość oferowanych przez nas produktów, w kawiarniach i restauracjach należących do grupy Baltona, do 2020 roku zostaną wycofane jaja z chowu klatkowego.

Nasza decyzja podyktowana jest przede wszystkim dobrem zwierząt, które ze względu na wzrost zapotrzebowania, hodowane są w skandalicznych warunkach. Nie chcąc przyczyniać się do rosnącej w zastraszającym tempie produkcji masowej jaj o niskiej wartości odżywczej, poczyniliśmy odpowiednie kroki organizacyjne w kwestii zaopatrzenia.

Chcemy zapewnić naszym klientom zdrowe i pełnowartościowe produkty. Dlatego po zapoznaniu się z ogólnodostępnymi wynikami badań i analiz, postanowiliśmy rezygnować z wykorzystywania w naszym menu jaj klatkowych. Produkty, w których składzie znajdują się jaja oznaczone numerem 3, będą stopniowo zamieniane na jaja ściółkowe lub wolnowybiegowe. Zmiany te nie wpłyną w żaden sposób na nasze usługi, pozostawiając w asortymencie kanapki z jajkami, naleśniki czy gofry. Jednocześnie wszystkie wprowadzane zmiany poprawią i udoskonalą naszą ofertę, zgodnie z najnowszymi zaleceniami i trendami.

Zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy. Więcej informacji dostępnych na stronie: https://www.schweitzer.pl/kampanie/polska-bez-klatek