Baltona z nową strefą handlową na lotnisku w Montpellier

 

Spółka Baltona otworzyła nową strefę handlową na lotnisku w Montpellier we Francji. Powierzchnia lokalu polskiego operatora to prawie  420 m2, a umowa zawarta między Baltoną a Portem Lotniczym Montpellier została zawarta na 10 lat.

7 maja odbyło się uroczyste otwarcie nowego, rozbudowanego terminalu na lotnisku w Monpellier, którego częścią jest strefa handlowa Baltony. Spółka obecna jest na lotnisku w Montpellier od 2012 roku i zajmowała dotychczas powierzchnię 240 m2. Nowa strefa handlowa jest niemal dwukrotnie większa.

Montpellier to lotnisko, do którego mamy szczególny sentyment. W 2012 wygraliśmy koncesję Duty Free na wyłączność i była to nasza pierwsza zagraniczna inwestycja. Przedłużenie umowy z Portem Lotniczym Montpellier jest potwierdzeniem tego, że dobrze prowadzimy nasz biznes – mówi Karolina Szuba, członek zarządu Baltony.

Montpellier Duty Free to szeroki wybór perfum, kosmetyków, słodyczy, alkoholi, akcesoriów podróżnych czy ubrań. Baltona znacznie rozbudowała także ofertę regionalnych produktów – serów, dżemów, słodyczy, foie gras, souvenirów. Podróżni znajdą tam również znakomite wina z Langwedocji.

Port Lotniczy Montpellier odprawił w ubiegłym roku prawie 2 mln pasażerów, a jego rozbudowa znacznie zwiększy jego przepustowość.

Spółka Baltona poza Polską obecna jest w 7 europejskich krajach – w Estonii, Rumunii, Niemczech, Holandii, we Francji i Włoszech oraz na Ukrainie.

 

 

***

Grupa Kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych, zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Placówki handlowe i gastronomiczne Grupy są zlokalizowane w Polsce, a także w Estonii, Rumunii, Niemczech, Holandii, we Francji i Włoszech oraz na Ukrainie. Grupa Baltona zajmuje się również m. in. zaopatrywaniem placówek dyplomatycznych, a także załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich. W 2012 roku Grupa rozszerzyła swoje portfolio o działalność gastronomiczną. W 2010 r. spółka PHZ Baltona S.A. pozyskała inwestora strategicznego – Flemingo International Limited z siedzibą w Dubaju, który jest międzynarodowym operatorem sklepów wolnocłowych posiadającym ponad 140 sklepów w 32 krajach.  Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. jest spółką publiczną, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.