Pan Carlo Bernasconi ukończył edukację handlową w Olten w Szwajcarii a następnie w latach 1982 – 1986 ukończył program zarządzania w Bally’s Shoes Factories w zakresie projektowania, marketingu, sprzedaży i produkcji wysokiej jakości obuwia. Następnie, w latach 1987 – 1994 odbył praktykę w fabrykach Bally’s we Francji, wielkiej Brytanii i Włoszech.
Pan Carlo Bernasconi na początku zaczął swoją karierę w branży modowej gdzie kierował działem damskich butów w fabryce obuwia Bally’s. Został on pierwszym globalnym szefem zamówień Grupy Bally. Następnie kontynuował swoją karierę w ramach własnego biznesu, gdzie współpracował z takimi markami jak Church, J. Crew, Charles Jourdan, a następnie w 1996 r. dołączył do grupy Swatch AB.
W maju 1999 Pan Carlo Bernasconi rozpoczął współpracę z Nuance Group AG jako Dyrektor ds. Zakupów i Sprzedaży w regionie Europy Południowej. Stanowisko to pełnił do kwietnia 2002 r. w tym czasie był odpowiedzialny za połączenie obu europejskich regionów.
W lutym 2004 został Dyrektorem Zarządzającym dla regionu europejskiego W styczniu 2006 roku przeniósł się do Biura Zarządu Spółki w celu przejęcia wolnego stanowiska Wicedyrektora ds. rozwoju biznesu i rozpoczął na początku 2007 roku tworzenie nowej jednostki usług detalicznych i dystrybucji jako CEO. Będąc członkiem zespołu zarządzającego Nuance Group był także odpowiedzialny za rynek indyjski.
Od 2013 r. związany jest z Flemingo International Limited gdzie pełni funkcje Dyrektora Operacyjnego / Członka Zarządu.

Flemingo International Limited prowadzi sprzedaż detaliczną towarów wolnocłowych w ponad 35 krajach na świecie.

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, Pan Carlo Bernasconi nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec Spółki, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej, jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, członek organu spółki kapitałowej ani w innej konkurencyjnej osobie prawnej, jako członek jej organu. Nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.