Baltona zaangażowana w kampanię „Let us Salute!

Począwszy od 2014 roku, każdej wiosny organizacja Estonian Society of Wounded Soldiers we współpracy z Women’s Voluntary Defence Organization prowadzi kampanię charytatywną „Let us Salute!”. Kampania zachęca ludzi do zakupu i noszenia przypinek w kształcie kwiatu niezapominajki w uznaniu dla weteranów estońskich sił zbrojnych i członków ich rodzin. W tym roku po raz pierwszy do akcji przyłączyły się również sklepy Baltony zlokalizowane na lotnisku w Tallinnie. Przy kasach można znaleźć wyeksponowane w dedykowanych akcji pojemnikach przypinki. Każda z nich wytwarzana jest ręcznie przez osoby o specjalnych potrzebach a następnie dystrybuowane na terenie całej Estonii. Zakup przypinek wspiera rannych weteranów oraz ich rodziny poprzez finansowanie rehabilitacji, zakup sprzętu, tworzenie siłowni plenerowych oraz opiekę psychologiczną. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie: http://annameau.ee/en/

Szlachetna Paczka 2017 – PODSUMOWANIE

Wraz z końcem stycznia zakończyliśmy sprzedaż limitowanej edycji toreb „Szlachetna Paczka”. Dzięki naszym klientom oraz pracownikom, wspólnymi siłami udało się zgromadzić ponad 56 000 zł. Kwota ta w całości zostanie przekazana na realizację celów statutowych Szlachetnej Paczki, gdyż inicjatywa zapoczątkowana przez ks. Stryczka pomaga osobom w potrzebie przez cały rok. Więcej informacji o obecnie prowadzonych akcjach dostępne na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu akcji ! Mamy nadzieję, że hasło przewodnie „Lubię ludzi” stanie się dewizą w codziennym życiu i będzie zachęcało do dalszej pomocy innym, nie tylko w okresie przedświątecznym.

Świąteczna pomoc

Staramy się, aby nowa wizja i misja firmy nie stanowiły jedynie sloganów, ale realnie przekładały się na nasze działania. Dlatego też, w trudnym okresie przedświątecznym otoczyliśmy opieką rodzinę z okolic Nasielska (woj. mazowieckie), która w wyniku wydarzeń losowych oraz choroby, znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Wspólnymi siłami, dzięki zaangażowaniu jednej z naszych koleżanek, zostały przygotowane paczki zawierające najpotrzebniejsze artykuły żywnościowe i higieniczne, pościel, materiały opatrunkowe oraz preparaty specjalnego przeznaczenia medycznego. Mamy nadzieję, że niewielka pomoc ułatwi walkę z troskami niełatwego życia codziennego i pozwoli cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie.

Szlachetna Paczka 2017

Niezmiernie miło nam poinformować, że firma Baltona powróciła do współpracy ze Stowarzyszeniem WIOSNA, organizatorem doskonale znanej w Polsce Szlachetnej Paczki. Już w połowie listopada we wszystkich sklepach Baltona na terenie Polski pojawiła się limitowana edycja toreb zakupowych promujących hasło tegorocznej akcji – Lubię ludzi.

Jak to działa ? Wystarczy podczas zakupów w sklepach Baltona wybrać torbę z logiem i hasłem Szlachetnej Paczki a część środków pozyskanych z ich sprzedaży zostanie przekazana Stowarzyszeniu na realizację celów statutowych i pomoc rodzinom w potrzebie. Mamy nadzieję, że wsparcie finansowe pozwoli choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i spędzić święta w gronie najbliższych, przy bogato zastawionym stole i prezentami pod choinką.

Odsyłamy również bezpośrednio na stronę Szlachetnej Paczki, gdzie można znaleźć więcej szczegółów na temat pomocy potrzebującym, nie tylko w okresie przedświątecznym – http://www.szlachetnapaczka.pl

Podziękowania z Domu Dziecka nr 9 w Warszawie

Dbając o potrzeby społeczności najbliższych naszej firmie, Baltona S.A. postanowiła wspomóc Dom Dziecka nr 9 w Warszawie przy ul. Korotyńskiego. Z inicjatywy pracowników oraz Zarząd udzieliliśmy Dyrekcji Domu Dziecka wsparcia finansowego, które umożliwiło zorganizowanie wyjazdu na zimowisko. Dla wielu dzieci był to pierwszy wyjazd zimą w góry oraz taki sposób spędzenia ferii.

Szlachetna Paczka 2015

Nasi pracownicy w tym roku po raz pierwszy uczestniczyli w akcji „Szlachetna Paczka”, która pomaga osobom nisko sytuowanym, starszym oraz niepełnosprawnym. Opieką otoczyliśmy 2 rodziny, które otrzymały od nas najpotrzebniejsze artykuły pierwszej potrzeby a także dodatkowe wsparcie w postaci opału, ubrań czy lekarstw. Wspólnymi siłami pracownicy pakowali zgromadzone produkty i dobra, aby następnie zostały dostarczone bezpośrednio do wybranych rodzin.