Wojciech Czernek

Wojciech-Czernek

Wojciech Czernek jest Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego „Baltona” S.A. od lutego 2021 roku.

Przed dołączeniem do Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego „Baltona” S.A. pracował jako Dyrektor Zarządzający – Prezes Zarządu w TOYS”R”Us Poland Sp. z o.o., gdzie był odpowiedzialny za wprowadzenie sieci sklepów na rynek polski. Największym osiągnięciem Wojciecha w tej firmie, było osiągnięcie i przekroczenie progu rentowności, utrzymanie płynności finansowej spółki oraz oddalenie przesłanek upadłościowych po bankructwie spółki matki ToysRUs Inc.
W latach 2009-2011 pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w REWE Int. – BILLA Ukraina (wcześniej od 2006 roku jako COO, Członek Zarządu w REWE Group – BILLA Polska Sp. z o.o.), gdzie z sukcesem wpłynął na poprawę organizacji i relacji firmy z organami kontrolnymi i administracją publiczną, przyspieszył ekspansję sieci oraz poprawił centralne działania logistyczne, które wpłynęły na poprawę marży, wzrost sprzedaży i zmniejszenie ubytków.
Wojciech Czernek pracował również dla takich firm, jak Ahold Polska (2005-2006) oraz NOMI S.A. (2004-2005). Swoją przygodę z branżą retail zaczął w 1994 roku w Makro Cash and Carry Polska S.A. (Grupa Metro AG), gdzie zaczynał jako Kierownik Działu Przyjęcia Towaru i po wielu awansach opuścił struktury w 2003 roku jako Zastępca Dyrektora Operacyjnego.
W 2014 roku, Wojciech Czernek ukończył studia Executive MBA na Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.