CSR

Mikołajkowa Ekspedycja Pracowników Baltony

 

Święta kojarzą nam się z cudownymi chwilami w gronie najbliższych z domowym rodzinnym ciepłem. Dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych zmagają się w tym czasie z ogromnymi emocjami i przykrą samotnością. Pomimo obecności innych dzieci i opiekunów, w głębi serca pragną w tym szczególnym czasie poczuć się chciane i kochane. W takich chwilach mimo pozornie wesołej atmosfery wyczuwa się napięcie.

W tym czasie nawet skromny prezent pozwala wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych. Dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Supraślu, Domu Dziecka w Supraślu oraz Domu Dziecka „Jedynka” w Białymstoku wysłały listy do Mikołaja i z niecierpliwością czekały na jego przybycie.  To dlatego 1 grudnia br. pracownicy Baltony jako wysłannicy Świętego Mikołaja zaprzęgli sanie i wyruszyli na podlasie z niezwykle ważną misją.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu udało nam się spełnić wszystkie dziecięce marzenia. Mikołaj o niczym nie zapomniał. Podczas rozpakowywania paczek nie brakowało emocji i uśmiechów. Maluchy chętnie zaangażowały się we wspólną zabawę z naszym team’em. Ale i na nas czekała miła niespodzianka i otrzymaliśmy samodzielnie wykonane upominki, które ozdobiły nasze warszawskie biuro i pozwoliły poczuć świąteczny klimat. Jak widać, każdy może zostać Świętym Mikołajem. Ten dzień na długo pozostanie w sercach i w pamięci wszystkich.

Poza prezentami dla dzieci, pracownicy Baltony przekazali sprzęt AGD i przybory kuchenne, które z pewnością przydadzą się w każdej placówce.

Była to już 8 Mikołajkowa Ekspedycja, wspierająca dzieciaki z domów dziecka. Dziękujemy Wszystkim za okazane serce, pomoc i wrażliwość. Wierzymy, że każdy dobry uczynek wróci ze zdwojoną mocą, dlatego liczymy na to, że w przyszłym roku wywołamy jeszcze więcej radości na buziach dzieci.

Dziękujemy wszystkim Pracownikom oraz Partnerom akcji, w szczególności @Mazda Nivette za podstawienie koni mechanicznych i „sianka” dla nich. Konie sprawowały się dzielnie i dowiozły prezenty na czas.

Dziękujemy Wam Szlachetni Darczyńcy!

 

 

Baltona wspiera WWF

 

Oferta Baltony powiększyła się o mięciutką kolekcję pluszowych zwierzakówwykonanych ręcznie z najlepszej jakości materiałów. Maskotki zawierają wypełnienie PET pochodzące w 100% z recyklingu i są produkowane zgodnie z najwyższymi  standardami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci i etyczną produkcję. Żyrafy, żółwie, lemury, lamy, słonie i wiele innych gatunków dzikich zwierząt została stworzona, aby bawić, uczyć i wspierać działania fundacji WWF.

Przypomnijmy, że misją międzynarodowej organizacji WWF jest działanie na rzecz przyszłości, w której człowiek żyje w harmonii z naturą. WWF od ponad  60 lat ratuje najcenniejsze przyrodniczo miejsca w ponad 100 krajach na 6 kontynentach przy wsparciu ponad 5 milionów darczyńców na świecie. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego ogromnego globalnego projektu.

12% ze sprzedaży każdej maskotki przekazujemy na rzecz lokalnego biura WWF by wspierać działania na rzecz ochrony przyrody w Polsce.

Polskie środowisko naturalne należy do najbardziej unikatowych w skali Europy. Ochrona wspaniałej reliktowej Puszczy Karpackiej, odbudowa populacji rysia nizinnego na Mazurach, zapobieganie zanieczyszczeniom Bałtyku, proponowanie mądrego i przyjaznego prawa w zakresie gospodarki leśnej i wycinki drzewostanu czy zapobieganie degradacji najpiękniejszych polskich rzek to wielkie wyzwania, którym nie podołalibyśmy sami. Istniejemy w Polsce od ponad 20 lat i dzięki wsparciu ponad 70 000 darczyńców przyczyniamy się do ratowania najcenniejszych obszarów w naszym kraju. Razem możemy więcej.*

Maskotki to doskonały prezent dla każdego malucha, ale również dla każdego, komu zależy na wspieraniu działań na rzecz naszej planety.

Dotychczasowe efekty Fundacji WWF pozwalają wierzyć, że Ziemia zamiast podążać ku gorszemu, wciąż może zmieniać się na lepsze.*

 

*Źródło WWF

Baltona – Żyjemy z pasją i jedziemy po radość!

Poznajcie Przemka Zarembę- zwykłego człowieka z niezwykłym marzeniem jakim jest wyprawa dookoła świata. Przemek , prawdopodobnie jako pierwsza osoba na świecie która ma ostatni etap zwyrodnienia barwnikowego siatkówki, chce ruszyć w podróż dookoła świata rowerem typu tandem. Założeniem wyprawy jest przejechać ponad 80 tysięcy kilometrów tandemem z całym ekwipunkiem w sakwach i przyczepce, w bardzo zróżnicowanych warunkach klimatycznych ‐ od zimowych po równikowe.
Trasa będzie przebiegała przez 5 kontynentów. Wyprawa będzie dokumentowana w sposób unikalny – za pomocą fotografii otworkowej.Jak mówi Przemek: „Techniki przez wielu uznawanej za artystyczną, przez wielu za niedoskonałą a przez innych za intrygującą.Jakby jej nie nazywać, ja za „parę chwil” tak właśnie będę widział świat, zanim przestanę widzieć go w ogóle.”

Hasłem przewodnim naszej firmy jest Your satisfaction. Our passion. ,głęboko wierzymy w to, że nie jest to tylko pusty frazes a naszym wspólnym celem jest zarówno realizowanie własnych pasji jak też wspieranie innych w dążeniu do realizacji. Urzekł nas pomysł Przemka który łączy pasje do podróżowania z przezwyciężaniem własnych barier: „Moim głównym celem jest pokonanie kolejnych barier oraz wewnętrznych ograniczeń oraz to aby pokazując swoją wyprawę ludziom czy to z depresją, niepełnosprawnym czy takim którym się po prostu „nie chce”, aby mogły doświadczyć przemiany, zyskać energię do działania i zmiany swojego życia oraz uzyskać odbiór społeczny jaki udało się uzyskać mi. Pragnę pokazać wszystkim, że jest alternatywa i każdy może zmienić swoje życie przy odrobinie chęci i minimalnym wysiłku.”

W sklepach Baltona w całej Polsce uruchomiliśmy sprzedaż limitowanej edycji toreb reklamowych wspierających akcję „Jedziemy po radość”. Uzbieraliśmy w ten sposób (oraz dzięki pomocy naszych klientów) aż 40 tysięcy złotych. 7 września w siedzibie firmy Baltona odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku w obecności zarządu oraz pracowników firmy. Marzenie Przemka o podróży dookoła świata stało się faktem i już 11 września wyruszył na wyprawę.

Zapraszamy do dalszego wspierania akcji oraz śledzenia podróży Przemka na stronie: http://jedziemyporadosc.pl oraz jego profilu Facebookowym.

Baltona zaangażowana w kampanię „Let us Salute!

Począwszy od 2014 roku, każdej wiosny organizacja Estonian Society of Wounded Soldiers we współpracy z Women’s Voluntary Defence Organization prowadzi kampanię charytatywną „Let us Salute!”. Kampania zachęca ludzi do zakupu i noszenia przypinek w kształcie kwiatu niezapominajki w uznaniu dla weteranów estońskich sił zbrojnych i członków ich rodzin. W tym roku po raz pierwszy do akcji przyłączyły się również sklepy Baltony zlokalizowane na lotnisku w Tallinnie. Przy kasach można znaleźć wyeksponowane w dedykowanych akcji pojemnikach przypinki. Każda z nich wytwarzana jest ręcznie przez osoby o specjalnych potrzebach a następnie dystrybuowane na terenie całej Estonii. Zakup przypinek wspiera rannych weteranów oraz ich rodziny poprzez finansowanie rehabilitacji, zakup sprzętu, tworzenie siłowni plenerowych oraz opiekę psychologiczną. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie: http://annameau.ee/en/

Szlachetna Paczka 2017 – PODSUMOWANIE

Wraz z końcem stycznia zakończyliśmy sprzedaż limitowanej edycji toreb „Szlachetna Paczka”. Dzięki naszym klientom oraz pracownikom, wspólnymi siłami udało się zgromadzić ponad 56 000 zł. Kwota ta w całości zostanie przekazana na realizację celów statutowych Szlachetnej Paczki, gdyż inicjatywa zapoczątkowana przez ks. Stryczka pomaga osobom w potrzebie przez cały rok. Więcej informacji o obecnie prowadzonych akcjach dostępne na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu akcji ! Mamy nadzieję, że hasło przewodnie „Lubię ludzi” stanie się dewizą w codziennym życiu i będzie zachęcało do dalszej pomocy innym, nie tylko w okresie przedświątecznym.

Świąteczna pomoc

Staramy się, aby nowa wizja i misja firmy nie stanowiły jedynie sloganów, ale realnie przekładały się na nasze działania. Dlatego też, w trudnym okresie przedświątecznym otoczyliśmy opieką rodzinę z okolic Nasielska (woj. mazowieckie), która w wyniku wydarzeń losowych oraz choroby, znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Wspólnymi siłami, dzięki zaangażowaniu jednej z naszych koleżanek, zostały przygotowane paczki zawierające najpotrzebniejsze artykuły żywnościowe i higieniczne, pościel, materiały opatrunkowe oraz preparaty specjalnego przeznaczenia medycznego. Mamy nadzieję, że niewielka pomoc ułatwi walkę z troskami niełatwego życia codziennego i pozwoli cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie.

Szlachetna Paczka 2017

Niezmiernie miło nam poinformować, że firma Baltona powróciła do współpracy ze Stowarzyszeniem WIOSNA, organizatorem doskonale znanej w Polsce Szlachetnej Paczki. Już w połowie listopada we wszystkich sklepach Baltona na terenie Polski pojawiła się limitowana edycja toreb zakupowych promujących hasło tegorocznej akcji – Lubię ludzi.

Jak to działa ? Wystarczy podczas zakupów w sklepach Baltona wybrać torbę z logiem i hasłem Szlachetnej Paczki a część środków pozyskanych z ich sprzedaży zostanie przekazana Stowarzyszeniu na realizację celów statutowych i pomoc rodzinom w potrzebie. Mamy nadzieję, że wsparcie finansowe pozwoli choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i spędzić święta w gronie najbliższych, przy bogato zastawionym stole i prezentami pod choinką.

Odsyłamy również bezpośrednio na stronę Szlachetnej Paczki, gdzie można znaleźć więcej szczegółów na temat pomocy potrzebującym, nie tylko w okresie przedświątecznym – http://www.szlachetnapaczka.pl

Podziękowania z Domu Dziecka nr 9 w Warszawie

Dbając o potrzeby społeczności najbliższych naszej firmie, Baltona S.A. postanowiła wspomóc Dom Dziecka nr 9 w Warszawie przy ul. Korotyńskiego. Z inicjatywy pracowników oraz Zarząd udzieliliśmy Dyrekcji Domu Dziecka wsparcia finansowego, które umożliwiło zorganizowanie wyjazdu na zimowisko. Dla wielu dzieci był to pierwszy wyjazd zimą w góry oraz taki sposób spędzenia ferii.

Szlachetna Paczka 2015

Nasi pracownicy w tym roku po raz pierwszy uczestniczyli w akcji „Szlachetna Paczka”, która pomaga osobom nisko sytuowanym, starszym oraz niepełnosprawnym. Opieką otoczyliśmy 2 rodziny, które otrzymały od nas najpotrzebniejsze artykuły pierwszej potrzeby a także dodatkowe wsparcie w postaci opału, ubrań czy lekarstw. Wspólnymi siłami pracownicy pakowali zgromadzone produkty i dobra, aby następnie zostały dostarczone bezpośrednio do wybranych rodzin.