Lider w segmencie Duty Free i Travel Retail

Baltona już od kilkudziesięciu lat towarzyszy ludziom w podróży. Początkowo były to sklepy wyłącznie dla marynarzy, które z czasem przekształciły się w placówki ogólnodostępne, zlokalizowane na terenie portów lotniczych oraz przejść granicznych. Dzisiaj Baltona prowadzi sklepy ogólnodostępne i wolnocłowe oraz lokalne gastronomiczne na lotniskach w Polsce oraz w Europie, dostarczając pasażerom niezmiennie produkty światowych matek.
Posiadamy 25 sklepów na lotniskach w Polsce oraz 9 zagranicą
Działając w zmiennym otoczeniu, jakim są porty lotnicze, musimy stale dostosowywać ofertę do oczekiwań klientów. Ze względu na różnorodny profil klienta i lepsze zrozumienie jego potrzeb, nasze sklepy zostały podzielone ze względu na oferowany asortyment.
W naszym portfolio znajdują się następujące kategorie sklepów:
Multistore
Classic
Bestseller
Perfumerie
Boutique Fashion
Boutique Accessories
Tobacco Store
Zoom

Niepowtarzalność produktów Duty Free i Travel Retail

Wybrane marki, specjalnie na potrzeby sklepów zlokalizowanych na lotniskach w swojej ofercie posiadają produkty, których opakowania lub pojemność zostały przygotowane z myślą o podróżnych. Wówczas oznaczone jako „ONLY IN DUTY FREE” bądź „ONLY AT THE AIRPORTS” dostępne są jedynie na wybranych lotniskach. Promocje dotyczą najczęściej wyborów alkoholowych, tytoniowych oraz słodyczy.
W naszych sklepach należy również wypatrywać oznaczeń „TRAVEL EXCLUSIVE”, które dedykowane się produktom kosmetycznym i perfumeryjnym. Pod tym hasłem najczęściej kryje się wyjątkowo dobra okazja cenowa na zestawy tzw. duo pack, gdzie 2 produkty można kupić w cenie jednego lub travel sety, czyli zestawy podróżnych miniatur perfum i kosmetyków w atrakcyjnych cenach.