Retail

Lider w segmencie Duty Free i Travel Retail

Baltona już od prawie 80 lat towarzyszy pasażerom w podróży. Początkowo były to sklepy wyłącznie dla marynarzy, które z czasem przekształciły się w placówki ogólnodostępne, zlokalizowane na terenie portów lotniczych oraz przejść granicznych. Dzisiaj Baltona prowadzi sklepy ogólnodostępne i wolnocłowe oraz lokalne gastronomiczne na lotniskach w Polsce i Europie, dostarczając pasażerom produkty światowych marek.

Posiadamy swoje sklepy i punkty w 9 miastach Polsce oraz 2 za granicą.
Działając w zmiennym otoczeniu, jakim są porty lotnicze, musimy stale dostosowywać ofertę do oczekiwań klientów. Ze względu na różnorodny profil klienta i lepsze zrozumienie jego potrzeb, nasze sklepy zostały podzielone ze względu na oferowany asortyment.
W naszym portfolio znajdują się następujące kategorie sklepów i usług:
Travel Retail
Food & Beverage
Foodvenience

Niepowtarzalność produktów Duty Free i Travel Retail

Wybrane marki, specjalnie na potrzeby sklepów zlokalizowanych na lotniskach, w swojej ofercie posiadają produkty, których opakowania lub pojemność zostały przygotowane z myślą o podróżnych. Wówczas oznaczone jako „ONLY IN DUTY FREE” bądź „ONLY AT THE AIRPORTS” dostępne są jedynie na wybranych lotniskach. Promocje dotyczą najczęściej wyborów alkoholowych, tytoniowych oraz słodyczy.

W naszych sklepach należy również wypatrywać oznaczeń „TRAVEL EXCLUSIVE”, które pojawiają się przy produktach kosmetycznych i perfumach. Pod tym hasłem najczęściej kryje się wyjątkowo dobra okazja cenowa na zestawy tzw. duo pack, gdzie 2 produkty można kupić w cenie jednego lub travel sety, czyli zestawy podróżnych miniatur perfum i kosmetyków w atrakcyjnych cenach.